przesuwne DUBIEL GLASS

DRE INVADO VASCO POL-SKONE DUBIEL GLASS PORTA WSZYSTKIE

Drzwi przesuwne DUBIEL GLASS

Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne znajdują coraz większe uznanie klientów. Podstawową ich zaletą jest nie zajmowanie miejsca po otwarciu, gdyż wtedy drzwi są schowane na ścianie lub w kasecie. Podstawowe mocowanie systemu jezdnego może być realizowane przez przykręcenie do ściany nad otworem drzwiowym bądź do sufitu. Mogą tez być mocowane na ścianie szklanej. Szklane drzwi przesuwne mogą być otwierane ręcznie bądź automatycznie ( Dorma Magneo).
Do tego rodzaju drzwi używane jest szkło o grubości 10 mm, hartowane. Krawędzie wykończone są szlifem maszynowym polerowanym . Obecnie dostępne w handlu są następujące rodzaje szkła, które nadają się na wykonanie skrzydła szklanego:

Na wszystkich rodzajach szkła wymienionych wyżej można wykonywać wzory metodą piaskowania, grawerowania lub rzeźbienia. Można też te szkła pokrywać kolorową emalią.

 

 

Cennik szkła hartowanego:

 

Nazwa Cena netto
szkło 10 mm / cena m2
szyba bezbarwna przezroczysta 288,00 zł
szyba bezbarwna satinato 385,00 zł
szyba antisol brąz / grafit / zieleń 425,00 zł
szyba satinato brąz /grafit /zieleń 574,00 zł
szyba bezbarwna piaskowana 385,00 zł
szyba antisol piaskowana 574,00 zł

Agile 50

System przesuwny z możliwością montażu drzwi do stropu lub ściany. Szyny tego systemu mają zaledwie 49 mm wysokości. Mechanizm ma zastosowanie do szkła gr. 8, 10 z pozycją otwarcia:
950 i 1200 mm. Maksymalny ciężar skrzydła – 50 kg.

Agile 150

System przesuwny z możliwością montażu drzwi do stropu lub ściany. Możliwy jest także wariant z przyświetlami bocznymi. Szyny tego systemu mają zaledwie 63 mm wysokości. Mechanizm ma zastosowanie do szkła gr. 8, 10, 12 i 13,5 mm. Maksymalny ciężar skrzydła – 150 kg. Dostępna także wersja SYNCRO, w tym rozwiązaniu skrzydła leżące naprzeciwko siebie otwierają się jednocześnie podczas otwierania tylko jednego skrzydła

Beyond

Najnowszy system przesuwny z możliwością montażu zarówno do ścian murowanych, jak i do ścian szklanych. Mechanizm ten o szczególnie małych rozmiarach szyny – 40 mm przeznaczony jest do szkła gr. 10 mm z pozycją otwarcia drzwi: 850, 1000, 1250 i 1500 mm. Maksymalny ciężar skrzydła – 80 kg.

Manet

System przesuwny montowany punktowo do ścian konstrukcyjnych oraz szklanych. Mechanizm przeznaczony do szkła grubości 8, 10 i 12 mm. Maksymalny ciężar skrzydła drzwi – 100 kg.

Magneo

Nowatorski system firmy Dorma, wprowadzający automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi poprzez system czujki ruchu, a także posiadający funkcję otwarcia i zamknięcia przez wyłącznik, oraz fukcję “push & go”, polegającą na tym, ze po delikatnym pchnięciu tafli drzwi się same otwierają i same zamykają za przechodzącym. W opcji wyposażenia jest również kontrola dostępu oraz otwieranie drzwi pilotem.

Dormotion

System oparty na bazie systemu Agila 150. Posiada funkcję łagodnego domykania drzwi, co daje duży komfort w użytkowaniu ponieważ drzwiami nie można “trzasnąć” gdyż nawet przy silnym pchnięciu skrzydła ręką, tafla szklana łagodnie hamuje i sama się domyka.

RS 40

System przesuwny przeznaczony do lekkiej zabudowy do szkła gr. 8 mm. Maksymalny ciężar skrzydła – 40 kg.

RS 120

System przesuwny idealny do drzwi jedno i dwuskrzydłowych z bocznymi ściankami stałymi lub bez. Mechanizm przystosowany do szkła gr. 8, 10 i 12 mm. Szyna jezdna posiada możliwość mocowania bezpośredniego do ściany lub stropu. System posiada także profil maskujący dostępny w dowolnym kolorze. Maksymalny ciężar skrzydła – 120 kg. Dostępna także wersja SYNCRO.

RSP 80

System przesuwny montowany punktowo do ścian konstrukcyjnych. Mechanizm przeznaczony do szkła grubości 8 i 10 mm. Maksymalny ciężar skrzydła drzwi – 80 kg.

 

photos/150_333.jpg