Rolety zewnętrzne ISOFAS

 

Wybór firmy IsoFas jako producenta żaluzji zewnętrznych stanowi gwarancję jakości, estetyki i bezawaryjnego użytkowania. Żaluzje produkowane przez tą firmę charakteryzuje bogata oferta typów i kolorów co powoduje możliwość ich szerokiego zastosowania w różnych rodzajach budownictwa.

Pancerze żaluzji
 • wyprodukowane są z wysokogatunkowego stopu aluminium, odpowiednio wyprofilowane i wypełnione bezfreonową pianką poliuretanową. Alternatywnie proponujemy profile wykonane z PCV. Oba rodzaje profili gwarantują wysoką wytrzymałość, szczelność oraz prawie bezszelestne podnoszenie i opuszczanie
 • dostępne są w szerokiej gamie kolorów , co zapewnia im atrakcyjny wygląd,
 • poduszka powietrzna, która powstaje między opuszczonym pancerzem i oknem, chroni przed stratami ciepła (obniża do 37% koszty opału) oraz tłumi hałas
 • dostępne również w wersji okleinowanej foliami M-BAS i COVA
Skrzynki żaluzji
 

Dostępne systemy:

1. System ALUKON – dla istniejących budynków – dostęny w 3 wersjach:

 • ze skrzynką standardową 45°
 • ze skrzynką standardową półokrągłą
 • ze skrzynką podtynkową 20° lub 90°

Skrzynki oraz prowadnice ALUKON dostępne są w 2 kolorach standardowych (biały i brąz) oraz 8 kolorach niestandardowych. Istnieje także możliwość ich wykonania w jednym z kolorów wg palety RAL. Istnieje możliwość zamontowania moskitiery okiennej.

2. System EXTE – montowany wraz z oknem – dostępny w 2 wersjach:

 • ze skrzynką EXTE z klapą rewizyjną tylną
 • ze skrzynką EXPERT z klapą rewizyjną od dołu

Skrzynki oraz prowadnice EXTE i EXPERT mogą być wykonane w kolorze białym lub w bogatej palecie estetycznych i trwałych oklein, identycznych ze stosowanymi w stolarce okiennej PCV. W obu skrzynkach istnieje możliwość zamontowania moskitiery okiennej.

3. System REVO – montowany wraz z oknem – dostępny w wersji z klapą rewizyjną od dołu i w opcji z:

 • Skrzynką do zabudowy (otynkowaną)
 • Skrzynką nie do zabudowy (widoczną)

4. system RKS-MAGU – montowany wraz z oknem

 

Skrzynki RKS-MAGU dostępne są w 2 wielkościach. System ten może być wykonany z prowadnicami aluminiowymi, w dowolnym kolorze wg RAL lub z prowadnicami PCV – w dowolnej okleinie Renolit – identycznej ze stosowanymi w stolarce okiennej PCV.

5. system RKS – montowany na etapie budowy budynku

Skrzynki RKS wykonane są ze styropianu wzmacnianego prętami stalowymi, wykończonego profilami aluminiowymi i posiadają warstwę nośną dla tynku. Są one zamykane od wewnątrz klapą rewizyjną z PCV w kolorze białym. Do systemu skrzynek RKS mogą być zastosowane zarówno prowadnice ALUKON jak i EXTE.

Systemy ALUKON i EXTE oferujemy także w wersji ze zintegrowaną siatką antyinsektową

Komfort użytkowania
 

Dzięki zastosowaniu różnego typu rozwiązań w zakresie sterowania żaluzją lub grupami żaluzji mamy możliwość podsiesienia komfortu użytkowania.

Proponowane rodzaje napędów:

1. Za pomocą taśmy zwijanej do zwijacza natynkowego lub podtynkowego .

2. Za pomocą sznurka zwijanego do zwijacza natynkowego.

3. Za pomocą zwijacza taśmy lub sznurka z korbą .

4. Za pomocą przekładni kątowej .

5. Za pomocą napędu sprężynowego  .

6.Za pomocą napędu elektrycznego .

Oferujemy zarówno klasyczne napędy elektryczne serii SP jak i zaawansowane technologicznie napędy serii SE (napęd radiowy SE-R oraz oraz napęd radiowy w wersji lux – SEL-R ).

Napędy serii SE znakomicie współpracują z systemem sterowania Intronic i posiadają wiele zalet:

 • sygnał radiowy jest przesyłany na wolnej od zakłoceń częstotliwości 868 MHz
 • punkty krańcowe można łatwo ustawić bez otwierania skrzynki żaluzji za pomocą fal radiowych
 • funkcje grupowe i centralne są łatwe do ustawienia i zmieniania
 • opatentowany sposób dzielenia grup
 • górna i dolna pozycja krańcowa nie wymagają odbojników
 • jeżeli podczas podnoszenia wystąpią zbyt duże momenty obrotowe, włącza się ochrona przed przeciążeniem
 • napędy dysponują dodatkową pozycją pośrednią.

Do sterowania rolet z napędami elektrycznymi proponujemy system sterowania SELVE – Intronic. Jest to kompleksowy i wszechstronny system. Najwyższej jakości technika oferuje odpowiednie rozwiązania zarówno w wersji bezprzewodowej (z sygnałem radiowym na częstotliwości 868 MHz), jak i również w wersji przewodowej. Używając wersji bezprzewodowej macie Państwo do dyspozycji osobne odbiorniki do późniejszej instalacji, a także napędy do żaluzji ze zintegrowanym odbiornikiem radiowym.

Dzięki systemowi SELVE – Intronic wystarczy lekko nacisnąć przycisk pilota, nadajnika naściennego lub porogramatora czasowego, a żaluzje poruszą się pojedynczo lub grupowo. Funkcje te mogą zostać wywyłane także automatycznie o zaprogramowanej godzinie lub przez sygnał czujnika słonecznego.

SELVE – Intronic spełni każde Państwa życzenie, zarówno w wersji bezprzewodowej, jak i przewodowej. Sterowanie bezprzewodowe nadaje się przy tym idealnie do renowacji i modernizacji budynków, ponieważ nie wymaga układania nowych przewodów.

Bezpieczeństwo
 

Niewątpliwą zaletą rolet zewnętrznych jest ich funkcja dodatkowego zabezpieczenia przed włamaniem. W celu podniesienia bezpieczeństwa Państwa domu, rolety możemy wyposażyć w jedną z pięciu rodzajów blokad chroniących przed podniesieniem pancerza z zewnątrz:

 • rygle ręczne – czyli metalowe zasuwki ręczne wraz z uchwytem z tworzywa, montowane w listwie końcowej,
 • zamek automatyczny listwy końcowej – automatycznie blokuje pancerz po jego całkowitym opuszczeniu i odblokowuje przy otwarciu za pomocą taśmy lub sznurka. Zamek ten można zastosować tylko przy roletach z napędem ręcznym; minimalny wymiar rolety: 0,8 x 1,0 m,
 • zamek baskwilowy – to zamek montowany w listwie końcowej, z obustronną wkładką patentową na klucz i 2 kluczami w komplecie. Zamek ten stosuje się przede wszystkim w roletach z napędem sprężynowym,
 • wieszaki blokujące – specjalne przegubowe wieszaki wykonane z tworzywa, mocujące pancerz rolety do wałka. Stosuje się je tylko do rolet z napędem elektrycznym. Funkcja blokująca jest uruchamiana, kiedy roleta znajduje się w dolnym położeniu – w tym momencie przekładnia lub napęd wywieraja nacisk wystarczający, aby wygiąć wieszaki i uniemożliwić podniesienie rolety od dołu. Uruchomienie napędu powoduje automatyczne odblokowanie wieszaków.

 

623